top of page

Drukowanie 3D 

rozwija wyobraźnie przestrzenną
 

Dużo osób uważa, że technologia druku 3D jest zbyt odległa od naszych codziennych realiów. Panuje pogląd, że drukarki 3D należą do firm z branży high-tech, że jest to pieśń przyszłości, że jest to pewien gadżet i że upłynie jeszcze wiele czasu nim trafią pod nasze strzechy. Nic bardziej mylnego. Druk 3D to oszczędność.
 

Drukarka 3D w domu może łączyć dwie rzeczy. Przyjemne z pożytecznym. Przyjemne w tym twórczym kontekście, gdy możemy coś wymierzyć, zaprojektować, a potem poddać to produkcji, czyli wydrukować. Pożyteczne, gdyż zaoszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy w poszukiwaniu czegoś, co jest nam potrzebne, a niekoniecznie możemy to kupić.
 

Druk 3D, czyli majsterkowanie 3D
 

Tak jak wspomniałem wcześniej, są pewne sytuacje, w których musimy wyrzucić urządzenie, tylko dlatego, że zepsuło się w najmniej odpowiedni sposób.

W takim przypadku z pomocą przychodzi drukarka 3D, która może być świetnym uzupełnieniem majsterkowicza. W przypadku pomniejszych domowych awarii, czy remontu, każdy z nas korzysta z pomocy tzw. Złotej Rączki. Zazwyczaj jest to osoba z bliższej czy dalszej rodziny, lub jakiś znajomy, który uwielbia majsterkować i pomagać w takich sytuacjach. Niestety, w niektórych naprawach nawet on nie potrafi pomóc. Natomiast, posiadając drukarkę 3D mógłby podjąć się większości drobnych napraw, które w innym wypadku skończyłyby się wyrzuceniem uszkodzonego urządzenia.
źródło: https://bezprawnik.pl/druk-3d-naprawa/

 

zeret.jpg
 • Cały kurs trwa
  8 tygodni

 • Małe grupy nie przekraczają 5 osób

 • Pojedyncze zajęcia
  trwają 1,5 godziny

 • Każdy uczestnik
  posiada własne stanowisko projektowe

 • Elementy udostępnia szkoła 

 • Kurs kosztuje 545 zł

PODSTAWOWE INFORMACJE O KURSIE

Podczas zajęć wykorzystujemy sprzęt dostarczony przez naszą szkołę. Uczestnicy nic nie muszą przynosić.

Wykwalifikowana kadra instruktorów. Pracownicy szkół, firm produkujących drony, czy firm drukujących 3D.

Koszt zajęć to 545 zł od uczestnika.

Zajęcia dla dziewcząt
i chłopców.

Pojedyńcze zajęcia trwają 1,5h.

Zajęcia odbywają się w Twojej szkole. Terminy zajęć tutaj.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie albo przez formularz.

Na każdych zajęcia projektujemy i drukujemy na drukarce 3D.

Dlaczego druk 3D?

Druk 3D jest zaliczany do jednej z najbardziej perspektywicznych technologii dzisiejszego świata.

Znajduje swoje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie naszego życia – od medycyny i biomechaniki, poprzez takie branże jak: motoryzacja, lotnictwo, produkcja filmowa, aż po sztukę, jubilerstwo, produkcję mebli i modę.

W Polsce zainteresowanie drukiem 3D od kilku lat rośnie – firmy poszukują nowych rozwiązań w tym obszarze. Aby skutecznie wykorzystywać możliwości, jakie daje druk 3D, pojawia się potrzeba profesjonalnej edukacji obecnych i przyszłych pracowników oraz przedsiębiorców zajmujących się tą dynamicznie rozwijającą się dziedziną.
Żródło: https://akademia3d.com.pl/

Żółty Kształt 3D Printed
Zapisz się na drukowanie 3D

Zniżka dla uczniów Liceum Słowackiego - 15%

bottom of page